|
|
Photo By Charlie Beckner | Airline USA - United States Army | Aircraft DeHavilland Canada C-147A |
|---|---|---|---|
| Registration 17-01609 | Airport BKL • View | Upload Date 02/18/2024 | Photo Date 09/02/2023 |
| Airline | USA - United States Army |
| Aircraft | Sikorsky UH-60L Blackhawk |
| Airport | LUK |
| Photo Date | 11/07/2021 |
| Registration | 0-26693 |
| Views | 14276 |
© 2026 Mitchell Roetting
| Airline | USA - United States Army |
| Aircraft | Boeing CH-47 Chinook |
| Airport | LUK |
| Photo Date | 10/25/2022 |
| Registration | 15-08189 |
| Views | 13503 |
© 2026 Mitchell Roetting
| Airline | USA - United States Army |
| Aircraft | Boeing CH-47 Chinook |
| Airport | BIL |
| Photo Date | 10/29/2022 |
| Registration | 04-08703 |
| Views | 14439 |
© 2026 Adam L.
| Airline | USA - United States Army |
| Aircraft | Boeing CH-47 Chinook |
| Airport | LUK |
| Photo Date | 11/02/2022 |
| Registration | 15-08190 |
| Views | 14677 |
© 2026 Mitchell Roetting
| Airline | USA - United States Army |
| Aircraft | Boeing CH-47 Chinook |
| Airport | LUK |
| Photo Date | 08/25/2022 |
| Registration | 09-08827 |
| Views | 14185 |
© 2026 Mitchell Roetting
| Airline | USA - United States Army |
| Aircraft | Boeing MH-47G Chinook |
| Airport | OSH |
| Photo Date | 07/31/2022 |
| Registration | 04-03750 |
| Views | 11631 |
© 2026 Adam Jackson
| Airline | USA - United States Army |
| Aircraft | Sikorsky UH-60L Blackhawk |
| Airport | LUK |
| Photo Date | 12/19/2022 |
| Registration | 09-20237 |
| Views | 15776 |
© 2026 Mitchell Roetting
| Airline | USA - United States Army |
| Aircraft | Sikorsky UH-60M Blackhawk |
| Airport | 03MT |
| Photo Date | 02/04/2023 |
| Registration | 14-20692 |
| Views | 10442 |
© 2026 Adam L.
| Airline | USA - United States Army |
| Aircraft | Boeing CH-47 Chinook |
| Airport | IAD |
| Photo Date | 02/11/2023 |
| Registration | 09-08779 |
| Views | 13683 |
© 2026 Edwin Sims
| Airline | USA - United States Army |
| Aircraft | DeHavilland Canada C-147A |
| Airport | ACY |
| Photo Date | 08/14/2023 |
| Registration | 17-01609 |
| Views | 14422 |
© 2026 Dylan Campbell
| Airline | USA - United States Army |
| Aircraft | DeHavilland Canada C-147A |
| Airport | BKL |
| Photo Date | 09/02/2023 |
| Registration | 17-01609 |
| Views | 15357 |
© 2026 Charlie Beckner
| Airline | USA - United States Army |
| Aircraft | DeHavilland Canada C-147A |
| Airport | ACY |
| Photo Date | 08/15/2023 |
| Registration | 17-01609 |
| Views | 12628 |
© 2026 Billy Mensch
| Airline | USA - United States Army |
| Aircraft | DeHavilland Canada C-147A |
| Airport | DOV |
| Photo Date | 05/19/2024 |
| Registration | 17-01609 |
| Views | 12022 |
© 2026 Tal Pearlman
| Airline | USA - United States Army |
| Aircraft | DeHavilland Canada C-147A |
| Airport | DOV |
| Photo Date | 05/19/2024 |
| Registration | 17-01609 |
| Views | 10834 |
© 2026 Tal Pearlman
| Airline | USA - United States Army |
| Aircraft | DeHavilland Canada C-147A |
| Airport | BKL |
| Photo Date | 08/31/2024 |
| Registration | 17-01609 |
| Views | 12519 |
© 2026 Your Pittsburgh Spotter
| Airline | USN - United States Navy |
| Aircraft | Boeing F/A-18E Super Hornet |
| Airport | BKL |
| Photo Date | 09/03/2022 |
| Registration | 169959 |
| Views | 15616 |
© 2026 Jack Oliver
| Airline | US Navy |
| Aircraft | Boeing F/A-18E/F Super Hornet |
| Airport | BKL |
| Photo Date | 09/04/2023 |
| Registration | 165887 |
| Views | 17816 |
© 2026 Jack Oliver
| Airline | USN - United States Navy |
| Aircraft | Boeing F/A-18E/F Super Hornet |
| Airport | BKL |
| Photo Date | 09/04/2023 |
| Registration | 166673 |
| Views | 15713 |
© 2026 Jack Oliver
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | Boeing KC-135 Stratotanker |
| Airport | BKL |
| Photo Date | 09/02/2023 |
| Registration | 59-1480 |
| Views | 14643 |
© 2026 Raymond Gleadle
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | Lockheed Martin F-22A Raptor |
| Airport | BKL |
| Photo Date | 09/02/2023 |
| Registration | 08-4160 |
| Views | 16389 |
© 2026 Raymond Gleadle
| Airline | USMC - United States Marine Corp |
| Aircraft | McDonnell Douglas AV-8B Harrier II |
| Airport | BKL |
| Photo Date | 09/04/2023 |
| Registration | 165566 |
| Views | 19217 |
© 2026 Jack Oliver
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | Lockheed Martin F-22A Raptor |
| Airport | BKL |
| Photo Date | 09/02/2023 |
| Registration | 08-4160 |
| Views | 15550 |
© 2026 Charlie Beckner
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | Lockheed Martin F-22A Raptor |
| Airport | BKL |
| Photo Date | 09/02/2023 |
| Registration | 08-4160 |
| Views | 16059 |
© 2026 Charlie Beckner
| Airline | Metro Life Flight |
| Aircraft | Airbus Helicopters H145 |
| Airport | BKL |
| Photo Date | 09/02/2023 |
| Registration | N262MH |
| Views | 12124 |
© 2026 Charlie Beckner
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | Boeing KC-135 Stratotanker |
| Airport | PIT |
| Photo Date | 02/14/2024 |
| Registration | 59-1504 |
| Views | 14651 |
© 2026 Charlie Beckner
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | Boeing KC-135 Stratotanker |
| Airport | PIT |
| Photo Date | 02/14/2024 |
| Registration | 58-0112 |
| Views | 13400 |
© 2026 Charlie Beckner
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | Northrop T-38 Talon |
| Airport | PIT |
| Photo Date | 11/12/2023 |
| Registration | 63-8218 |
| Views | 12822 |
© 2026 Charlie Beckner
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | Lockheed Martin F-22A Raptor |
| Airport | BKL |
| Photo Date | 09/02/2023 |
| Registration | 08-4160 |
| Views | 15550 |
© 2026 Charlie Beckner
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | Lockheed Martin F-22A Raptor |
| Airport | BKL |
| Photo Date | 09/02/2023 |
| Registration | 08-4160 |
| Views | 16059 |
© 2026 Charlie Beckner
| Airline | PRIVATE |
| Aircraft | Piper 28 Warrior |
| Airport | AGC |
| Photo Date | 11/18/2023 |
| Registration | N740U |
| Views | 13520 |
© 2026 Charlie Beckner
| Airline | Metro Life Flight |
| Aircraft | Airbus Helicopters H145 |
| Airport | BKL |
| Photo Date | 09/02/2023 |
| Registration | N262MH |
| Views | 12124 |
© 2026 Charlie Beckner
| Airline | Southwest Airlines |
| Aircraft | Boeing 737 MAX 8 |
| Airport | PIT |
| Photo Date | 10/07/2023 |
| Registration | N8859Q |
| Views | 13278 |
© 2026 Charlie Beckner
| Airline | Alitalia |
| Aircraft | Airbus A330-200 |
| Airport | IAD |
| Photo Date | 12/16/2023 |
| Registration | EI-EJL |
| Views | 15896 |
© 2026 Charlie Beckner
| Airline | USA - United States Army |
| Aircraft | DeHavilland Canada C-147A |
| Airport | ACY |
| Photo Date | 08/14/2023 |
| Registration | 17-01609 |
| Views | 14422 |
© 2026 Dylan Campbell
| Airline | USA - United States Army |
| Aircraft | DeHavilland Canada C-147A |
| Airport | BKL |
| Photo Date | 09/02/2023 |
| Registration | 17-01609 |
| Views | 15357 |
© 2026 Charlie Beckner
| Airline | USA - United States Army |
| Aircraft | DeHavilland Canada C-147A |
| Airport | ACY |
| Photo Date | 08/15/2023 |
| Registration | 17-01609 |
| Views | 12628 |
© 2026 Billy Mensch
| Airline | USA - United States Army |
| Aircraft | DeHavilland Canada C-147A |
| Airport | DOV |
| Photo Date | 05/19/2024 |
| Registration | 17-01609 |
| Views | 12022 |
© 2026 Tal Pearlman
| Airline | USA - United States Army |
| Aircraft | DeHavilland Canada C-147A |
| Airport | DOV |
| Photo Date | 05/19/2024 |
| Registration | 17-01609 |
| Views | 10834 |
© 2026 Tal Pearlman
| Airline | USA - United States Army |
| Aircraft | DeHavilland Canada C-147A |
| Airport | BKL |
| Photo Date | 08/31/2024 |
| Registration | 17-01609 |
| Views | 12519 |
© 2026 Your Pittsburgh Spotter